Ben

Bilkent Üniversitesi’nden mezun olduğumdan beri iş hayatımın yaklaşık 20 senesi insanlar, takımlar, ekipler, yöneticilik ve aile şirketleri ile geçti. Bütün bu süre zarfında beni en çok etkileyen şey insan duygu, düşünce ve bunların sonucu olarak da davranışları oldu. Bütün bulunduğum yöneticilik görevlerinde ve etrafımda yöneticilik ve/veya liderlik yapan yada yaptığını iddia eden insanları incelediğimde hep gördüklerimin arkasını sorguladım. Koçluk yaptığım ilk zamanlarımda bırakın koçluk yapıldığına şahit olmayı, ne olduğunu bilen insan sayısı dahi çok azdı.

Bütün bu geçen zamanlardaki arayışlarım ve araştırmalarım neticesinde artık şunu biliyorum ki koçluk, insanoğlunun kendine yaptığı en büyük fayda. Şunu gönül rahatlığıyla söylüyorum ki kaliteli bir iş ve özel yaşama erişmek için ben insanları değiştiriyorum. Bu sebepten ben bir koçum, profesyonel yönetici koçuyum.

Şu an profesyonel yönetici koçluğu ve aile şirketlerine danışmanlıklarım yanı sıra Türkiye’nin otomasyon konusunda önde gelen ve en eski şirketlerinden biri olan Enelsan Endüstriyel Elektronik Sanayi A.Ş.’de Genel Müdür vazifesini yürütmekteyim.

CERTIFICATE OF MEMBERSHIP – TUNC VIDINLI – INTERNATIONAL COACH FEDERATION


“Tunç Bey ile tanışmam iş ortaklığı amacı ile ilk görüşmeye gittiğim güne rastlar. Sunmuş olduğumuz çözümlere olan ilgilisi ve duruma her iki taraf açısından bakmaya çalışan görüş açısı ile oldukça hızlı yol alabildiğimiz bir iş birlikteliğinin ardından, bugüne dek uzanan dostluğumuz benim için yeri ayrı bir kazanç olmuştur. Ender rastlanan objektif ve sorgulayıcı bakış açısı ile beyin fırtınası konseptini hoş sohbete çevirebildiğim yegane kişidir.  Dikkatli olmakta fayda var; dakikalarınızı ve saatlerinizi bir anda, anlamadan geride bırakabiliriz sohbet esnasında!”

Ümit Ispalar Sealed Air Corporation